נזילות בצנרת הבית – סימנים ופתרונות מידיים

יש שני סימנים שמעידים על נזילה מהצנרת בבית, האחד הוא עובש ואפילו פטריות על גבי הקירות בבית והשני הוא מים מתחת לאריחים ומעליהם.

טיפול בנזילות של מים מהצנרת

בשני המקרים יש לטפל בנושאים הללו באופן מידי כדי לפתור את הבעיה ולא להשאיר את המצב כמות שהוא, כיוון שהדבר עלול לגרום לנזקים שונים. 

עובש בקירות נובע בדרך כלל מפיצוץ של הצנרת שממוקמת מעבר לקיר. המים שאמורים לעבור רק בתוך הצנרת זולגים החוצה וההשפעה של מצב זה נראית על הקיר. בהתחלה מדובר בעובש אך אם לא מטפלים בכך, מתפתחות גם פטריות עליהם. הרעלנים הללו הם מדיפים ריחות ובעיקר מסוכנים למערכת הנשימה של בני הבית ולכן קיימת חשיבות רבה לטפל בכך ללא דיחוי.

נזילות בצנרת הבית - סימנים ופתרונות מידיים

צילום באמצעות מצלמה טרמית 

כדי לדעת באופן מדויק היכן נוצרה הבעיה, אנו משתמשים במצלמה טרמית שבוחנת את הצנרת לכל אורכה ומסמנת מהי הנקודה שיש בה לחות רבה. הלחות מעידה על כך שיש ריכוז של מים ולכן זו הנקודה שרואים פיצוץ בצנרת. לעיתים מדובר בחור או חריץ שנפער בצינור עצמו או שהחיבור בין שני קטעי הצנרת נפתח ולכן חלק מהמים עוברים להמשך הצינור ומקצתם זולג החוצה.

עקב כך אנו שוברים חלק מהקיר ומגלים את הצינור וכך מבינים את הבעיה. על פי מצבו של הצינור אנו ממליצים ללקוח להחליף את כל הצנרת אם מדובר בצנרת שנראית שחוקה ובלויה וברור שבקרוב יהיה פיצוץ במקום אחר לאורך הקו. כמו כן אם מדובר בצנרת ברזל ישנה חשוב להחליף אותה לצנרת PVC איכותית.

אם מדובר במקרה חריג והצנרת תקינה, מחברים שוב את שני חלקיה באמצעות מחבר חדש, או מחליפים קטע של הצינור שיש בו חור. לאחר שמחברים את הצנרת מחדש והכל תקין, בונים מחדש את קטע הקיר וצובעים אותו כך שלא נראה כלל ששברו אותו. בנוסף לכך אנו מנקים ביסודיות את כל העובש, מורחים על הקיר הנקי חומרי אטימה ייעודיים למטרה זו, שמגנים על הקיר לטווח הארוך. 

מים מתחת למרצפות 

אם מדובר בפיצוץ של הצנרת שעוברת מתחת לאריחים, יש להרים את האריחים הרלוונטיים ולתקן בדרך זהה את הצינור. לאחר שהשטח יבש מדביקים אריחים זהים או חדשים ובכך פותרים את הבעיה. 

רטיבות עקב בעיות אחרות 

לעיתים הרטיבות נובעת מנזילה מהצנרת של הדירה שמעל ובמקרה הזה יש לשוחח עם השכנים כדי שיבדקו את מצב הצנרת שלהם, כיוון שהאפקט של הנזילה שלהם נראה על התקרה בדירה שממוקמת מתחת לביתם.

קיימים גם מצבים שבהם יש נזילה מהגג כיוון שהוא לא נאטם כראוי ולכן ההשפעה נראית על קירות הבית, כי מי הגשמים מחלחלים מהגג אל הדירות בקומות העליונות.

אנחנו לשירותכם בכל נושא הקשור לנזילות בצנרת הבית בפרט לאינסטלציה בכלל.

 

אלוף האינסטלציה - Jplumb

אלוף האינסטלציה - Jplumb

אני עוסק בתחום האינסטלציה כבר מעל 20 שנה, ובעל נסיון עם מגוון רחב של עבודות אינסטציה – מהקטנות והפשוטות ביותר וגם לעבודות מורכבות. מוזמנים לפנות ואסייע לכם :-)

אינסטלטור בירושלים 24/7

מומחה בכל עבודות האינסטלציה, פתיחת סתימות, איתור ותיקון נזילות, החלפת אסלות, החלפת ברזים, ניקוי שורשים, ועוד. 

052-9095404

להצעת מחיר מהירה השאירו פרטים או התקשרו: 052-9095404

מאמרים אחרונים מהבלוג

Call Now Button052-9095404