איך תדעו שמדובר בסתימה או נזילה ומה יש לעשות

הדיירים חשים מעת לעת שיש בעיה מסוימת בבית אשר קשורה לאינסטלציה. לפעמים מדובר בסתימה כיוון שהמים אינם זורמים בחופשיות מקצה לקצה ולעיתים מדובר בנזילה, כיוון שרואים עובש על הקירות. בכל אחד משני המקרים – סתימה או נזילה – כדאי לקרוא לנו כדי שנטפל בבעיה ונאפשר לכם חיים רגילים בבית. 

תקלות במערך האינסטלציה בבית 

בכל אחד מהמקרים הללו הצוותים המנוסים שלנו מגיעים לשטח ובוחנים את הנושא מכל היבטיו כדי להבין מהי התקלה באופן מדויק. אנו משתמשים במצלמה טרמית, כדי לעלות על מיקום התקלה ולהבין באיזו תקלה מדובר. בהתאם לתוצאות שנראות על הצג אנו מבינים אם מדובר בנזילה שנראית כאשר יש כמות גבוהה של לחות בנקודה אחת וסביר להניח שממנה יש זליגה. במקרה של סתימה אנו רואים בדיוק את הנקודה שבה נעצרים המים וברור שזו הנקודה שאינה מאפשרת את מעבר המים.

סתימה או נזילה

נזילה מהצנרת עקב תקלה נקודתית 

כאשר יש חור בצנרת, אפשר לתקן זאת בדרך הישנה שבה שוברים קטע מהקיר, חושפים את הצנרת וחותכים את קטע הצנרת הבעייתי. לאחר מכן מחברים לקו הצנרת מקטע צנרת חדש אשר הוא באותו הקוטר. מבצעים את ההידוק הנדרש, מוודאים שלכל המים עוברים בתוואי הדרך בתוך הצנרת ואין זליגה. 

יש אפשרות לבצע תיקון זה גם בדרך חדשה שבה מלבישים רובד פנימי של סיבי זכוכית לתוך הצינור. פעולה זו אוטמת את הצינור, יוצרת שכבה פנימית וכך החור אינו פעיל ולכן כל המים זורמים כמו שצריך ואינם יוצאים החוצה. 

לעיתים מדובר בחיבור בין שני קטעי צנרת שנפתח. במקרה מסוג זה אנחנו מחברים מחדש באמצעות מחברים תואמים וחדשים ומוודאים שאין זליגה. אם לאחר כמה ימים הכול תקין, בונים מחדש את הקיר ומחזירים את המצב לקדמותו.

סתימה לאורכה של הצנרת

אם המצלמה הטרמית מגלה שקיימת סתימה לאורכה של הצנרת, אנחנו מנסים בשלב ראשון להזיז אותה כלפי חוץ באמצעות מוט ברזל או צינור פלסטיק גמיש. ברוב המקרים אנו מצליחים להזיז את המחסום וכך הוא נפלט מהצינור. פעולה זו מחזירה את הפעילות התקינה של מעבר המים מקצה לקצה. 

יש מקרים חריגים שבהם מדובר בסתימה משמעותית שלא מצליחים לטפל בה באופן ידני חיצוני ולכן אין לנו ברירה אלא לפתוח את הצינור ולהגיע לנקודת החסימה. לא אחת מדובר בחפץ שנתקע לכל רוחבו של הקוטר ולכן די קשה היה להזיז אותו. בפעולה של הצוות אנחנו מסירים את החסימה ומאפשרים למים לזרום באופן קולח.

אם מדובר במערך ביוב של בתים משותפים, אנו מפעילים ביובית וכך שואבים את כל התכולה כולל החסימות, מנקים את הדפנות באמצעות זרנוק המים וכך המערכת חוזרת לפעילות רגילה.

יש לכם בעיה במערכת האינסטלציה? אנחנו לשירותכם באזור ירושלים והסביבה במקצועיות רבה. 

אלוף האינסטלציה - Jplumb

אלוף האינסטלציה - Jplumb

אני עוסק בתחום האינסטלציה כבר מעל 20 שנה, ובעל נסיון עם מגוון רחב של עבודות אינסטציה – מהקטנות והפשוטות ביותר וגם לעבודות מורכבות. מוזמנים לפנות ואסייע לכם :-)

אינסטלטור בירושלים 24/7

מומחה בכל עבודות האינסטלציה, פתיחת סתימות, איתור ותיקון נזילות, החלפת אסלות, החלפת ברזים, ניקוי שורשים, ועוד. 

052-9095404

להצעת מחיר מהירה השאירו פרטים או התקשרו: 052-9095404

מאמרים אחרונים מהבלוג

Call Now Button052-9095404