למה חשוב להפריד שעוני מים

שעוני מים הם אלו שמודדים את היקף צריכת המים עבור כל דירה, בית פרטי, משרד או מפעל. קיימת חשיבות רבה לביצוע הפרדה מוחלטת של שעוני המים עקב כמה סיבות.

הפרדה של שעוני מים 

לכל נכס יש שעון מים ראשי אשר הוא מודד את הצריכה של המים בכל הנכס. בעת הצורך סוגרים את הברז הראשי כדי לבצע תחזוקה שונות ועם תום העבודה, פותחים אותו שוב, כדי לאפשר זרימה קולחת של מים. 

תאגיד המים בודק מעת לעת את סך צריכת המים וזאת באופן ממוחשב. בהתאם לכך מופקים חיובים לצרכנים עבור הצריכה של כל אחד מהנכסים בנפרד. 

כאשר קיימת הפרדה של שעוני מים, כל צרכן משלם עבור כמות המים שצרכה משפחתו והוא לא משלם עבור השכנים. באופן טבעי צריכת המים אינה אחידה ולכן אין זה הוגן שכולם ישלמו סכום זהה. בבתים שבהם יש יותר נפשות, צריכת המים היא גבוהה הרבה יותר, מול אדם יחיד או משפחה קטנה.

למה חשוב להפריד שעוני מים

ברזי מים לכל ייעוד 

מעבר לכך קיימים בכל נכס ברזי מים לכל ייעוד. כמו לדוגמה ברז מים לעצירת אספקת המים לניאגרה. סוגרים ברז זה כדי לבצע עבודות תחזוקה בניאגרה. ברז מים למכונת כביסה, למדיח וכו'.  בעת הצורך סוגרים את הברז הרלוונטי, מטפלים בתקלה ורק לאחר מכן פותחים אותו שוב. 

שעון מים בעת הצפה 

כאשר נוצרת הצפה בבית עקב תקלה בצנרת או באחד הברזים, כל הבית מתמלא בכמות עצומה של מים. לכן הפעולה הראשונה שיש לבצע היא לסגור את השיבר הראשי ולאחר מכן לטפל בהוצאה של המים על ידי מגבים, באמצעות משאבות טבולות או ביובית שמסוגלות לקלוט את כל כמות המים. החשש הוא שהמים יזלגו לקומות התחתונות, לפירי המעליות ולמקלט ולכן זוהי פעולה שיש לבצע במהירות ובפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי. 

מעבר לכך העובדה שהמים ימשיכו לזרום תיצור צריכה עצומה של מים. כמו כן הכמויות הגדולות של המים יוצרות נזקים עצומים לכל מה שקיים בבית, ריהוט, ציוד אלקטרוני, מוצרי חשמל, טקסטיל ועוד. 

צריכה כללית של דיירי המבנה 

מלבד שעוני המים שקיימים לכל דירה בנפרד, קיים בכל בניין מגורים גם שעון מים כללי שהוא עבור צריכה משותפת של דיירי הבניין לנושאים ציבוריים, כמו צריכת מים עבור ניקיון המדרגות, המעברים והחניון. כמו כן עבור המים שמיועדים להשקיה של הגינה הקיימת סביב המבנה. 

התאגיד העירוני שולח חיוב עבור הצריכה הכללית לוועד הבית, כיוון שהתשלום כולו מתחלק באופן שווה בין כל הדיירים. 

לכל שאלה בנושאי אינסטלציה או שעוני מים בירושלים ובאזורים שסביבה, אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר ואחד המומחים שלנו ישמח לשוחח אתכם ולהגיע אליכם כדי לפתור כל בעיה וכל תקלה בנושאים הללו לשביעות רצונכם המלאה. 

אלוף האינסטלציה - Jplumb

אלוף האינסטלציה - Jplumb

אני עוסק בתחום האינסטלציה כבר מעל 20 שנה, ובעל נסיון עם מגוון רחב של עבודות אינסטציה – מהקטנות והפשוטות ביותר וגם לעבודות מורכבות. מוזמנים לפנות ואסייע לכם :-)

אינסטלטור בירושלים 24/7

מומחה בכל עבודות האינסטלציה, פתיחת סתימות, איתור ותיקון נזילות, החלפת אסלות, החלפת ברזים, ניקוי שורשים, ועוד. 

052-9095404

להצעת מחיר מהירה השאירו פרטים או התקשרו: 052-9095404

Call Now Button052-9095404 דילוג לתוכן