5 טיפים למניעת סתימות בבית

כאשר יש סתימות בבית, המים אינם יורדים לצנרת הביוב ולכן נוצרות שלוליות של מים במקלחת, בכיור ובמקומות נוספים. לא אחת נלווה לכך גם ריח לא נעים. לכן נעניק לכם 5 טיפים למניעת סתימות בבית.

מניעת סתימות במטבח

בכיור המטבח יש מעבר של חומרים אורגניים. גם כאשר יש מסננת ובני הבית מקפידים לא להשליך באופן מכוון שאריות מזון לכיור זה, לא אחת נוצרים מצבים שיש מזון שחודר פנימה ולכן הוא תקוע בסיפון או בצנרת. כאשר כמות החומרים האורגניים היא גבוהה, קשה למים לעבור ולכן הם עולים על גדותיהם. כדי למנוע זאת יש לעשות כל שניתן למניעת זליגה של חומרים אורגניים, באופן ידני, או באמצעות טוחן אשפה.

אך כאשר זה קורה, יש לפתוח את הסיפון לרוקן אותו מהמזון שהצטבר בו. כמו כן להזרים מים לצינור עצמו כדי לנקות אותו לכל אורכו וגם את הדפנות שלו. בדרך זו מסירים את החומרים וגם מנקים את הדפנות מהחיידקים. 

מניעת סתימות בחדרי הרחצה

בכיורים של חדרי הרחצה מצטברים בסיפון שלהם שאריות של סבון וגם המון שערות. כיוון שמדובר בכמות גדולה, מעבר המים נסתם ולכן חייבים לפתוח את הסיפון ולנקות אותו באופן יסודי, כדי שהמים יוכלו לעבור לניקוז באופן מהיר. כדי למנוע סתימות בעתיד יש להשתדל מאד לא לזרוק שערות לתוך פתח הכיור, אלא לאסוף אותן ולזרוק אותן בפח הזבל. 

5 טיפים למניעת סתימות בבית

שמן בכיור המטבח או באסלה 

הימצאותם של שמן בצנרת ובדפנות שלה אינה טובה עבורה ולכן יש לאסוף את השמן המיותר בשקית ולזרוק לפח הזבל.

לא לזרוק מגבונים לאסלה

שיטת הניקוי באמצעות מגבונים היא נוחה ביותר. עם זאת להבדיל מנייר טואלט חומר זה אינו מתרכך כשהוא מגיע לסביבה המימית בצנרת ולכן הוא נתקע שם ואנו יוצא מהצנרת החוצה. עם הזמן, נוצרים בצנרת פקקים וסתימות בשל כמות גדולה של מגבונים שהושלכו פנימה לאורך פרק זמן מסוים.

מחוסר ברירה יש לשלוף החוצה את כל המגבונים באמצעות כבל שיש בסופו תפסן וכך לשחרר את הסתימה בצנרת הביוב. איש המקצוע שלנו מסביר לבני הבית וגם לילדים שחל איסור על השלכת מגבונים לאסלה ויש לזרוק אותם רק לפח הזבל. 

חומר כימי לפתיחת סתימות 

ברשתות השיווק נמכרים חומרים כימיים אשר מסוגלים לפתוח את הסתימות. מדובר בכימיקלים שהם מסוכנים ולכן יש לפעול באופן מדויק על פי ההנחיות על גבי האריזה. לקוחות רבים שופכים מעת לעת מעט מחומר זה בכיורים השונים ברחבי הבית ובכך פותרים את הבעיה של החומרים האורגניים, השערות, שאריות הסבון וכל חומר אשר שנתקע בסיפון ובצנרת.

אם נתקלתם בבעיה של סתימה באחד הכיורים או במקלחת בבית, דברו אתנו ואנחנו נשמח להגיע לביתכם ולפתור עבורכם את הבעיה שמכבידה עליכם. 

אלוף האינסטלציה - Jplumb

אלוף האינסטלציה - Jplumb

אני עוסק בתחום האינסטלציה כבר מעל 20 שנה, ובעל נסיון עם מגוון רחב של עבודות אינסטציה – מהקטנות והפשוטות ביותר וגם לעבודות מורכבות. מוזמנים לפנות ואסייע לכם :-)

אינסטלטור בירושלים 24/7

מומחה בכל עבודות האינסטלציה, פתיחת סתימות, איתור ותיקון נזילות, החלפת אסלות, החלפת ברזים, ניקוי שורשים, ועוד. 

052-9095404

להצעת מחיר מהירה השאירו פרטים או התקשרו: 052-9095404

Call Now Button052-9095404